Snabblänkar

Kontakt

Nedanstående medlemmar i CaPriN är kontaktpersoner.
Har du fått en diagnos som säger att du har prostatacancer?
Vill du prata med någon som har egen erfarenhet av sjukdomen?
Du, eller någon av dina anhöriga, är välkommen att kontakta våra stödpersoner.
Att prata med någon som varit i en liknande situation kan kanske vara till stöd och hjälp.

Rolf Johansson, Varberg 0340-62 16 93
rolf.johansson@caprin.net
Radikal prostatektomi, robotassisterad titthålskirurgi

 

Sten-Olof Nilvall, Halmstad 035-21 47 17
sten-olof.nilvall@caprin.net
Radikal prostatektomi

Hans och Gunn Zetterling, Halmstad 035-15 81 13
hans.zetterling@caprin.net
Radikal prostatektomi, strålbehandling

Magnus Heige, Anderstorp 0371-155 25
037115525@telia.com
Radikal prostatektomi, strålbehandling

Sven-Eric Carlsson, Varberg 0340-384 59
sec@csmobler.se
Radikal prostatektomi

 

Charlotta Ljungberg, Halmstad 035-13 13 72
charlotta.ljungberg@regionhalland.se
Kontaktsköterska Länssjukhuset i Halmstad

Håkan Svensson, Varberg 0706-99 13 50
hakan.svensson@seaside.se

Katarina Lindqvist, Halmstad 035-166443
halmstad@urologmottagning.se
Uroterapeut, Tudorkliniken

Lena Stig, Halmstad 035-166443
halmstad@urologmottagning.se
Uroterapeut, Tudorkliniken

Margaretha Ivarsson , Varberg 0340-48 16 52
margareta.a.ivarsson@regionhalland.se
Kontaktsköterska Sjukhuset i Varberg

Charlotte Tejler, Falkenberg 0346-56 070
charlotte.tejler@regionhalland.se
Kontaktsköterska Sjukhuset i Falkenberg

Camilla Nyberg, Kungsbacka 0300-56 50 10
camilla.nyberg@regionhalland.se
Urologmottagningen i Kungsbacka

Malin Berntsson, Varberg 0340-48 12 13
Malin.B.Berntsson@regionhalland.se
Sjuksköt/uroterapeut, Kirurgmottagningen Varberg

Anna-Lena Hummel, Kungsbacka 0300-560 70
anna-lena.hummel@regionhalland.se